„Zima Zaskoczyła Drogowców”e


Już chyba większym zaskoczeniem jest to że zimą każdego roku spada śnieg…mniejszy lub większy,niż to że w okresie zimowym może on spaść i należałoby przygotować się do usunięcia go z dróg aby tak nieudrożnione nie przypominały obrazu rodem z Krużewnik w filmie Sylwestra Chęcińskiego…a przypominam – niestety ze wstydem dla Was-Panowie Drogowcy że to było prawie 50 lat temu

One response to “„Zima Zaskoczyła Drogowców”e

 1. Wczoraj jechałem trasą z Krapkowic do Prudnika i pomimo iż drogi były czarne a śnieg jeszcze nie padał to drogowcy z tamtego rejonu posypywali drogi solą.
  Dzisiaj tak się złożyło, że miałem przyjemność jechać również tą trasą i mogę napisać tylko tyle że od Wrocławia aż po okolice Krapkowic jedna wielka ślizgawica, a trasa Krapkowice, Prudnik – drogi czarne i bez błota pośniegowego. Jak widać jest to możliwe aby drogi utrzymać w należytym stanie.
  Brawo, to jest odpowiednia postawa, bardzo mile mnie zaskoczyli tamtejsi drogowcy 6 za podejście do sprawy.

  Zupełnie inne doświadczenia mam z okolic z których pochodzę, a jak to wygląda z mojego punktu widzenia opisałem poniżej.

  Otóż mam sąsiada, który całe dnie przygotowuje się do akcji zima. Smaruje codziennie płynem co najmniej 40%-wym swoje gardło.
  Pewnego dnia o godzinie 2 nad ranem, jak zaczął padać śnieg ( co było do przewidzenia, gdyż cały dzień posypywało śnieżkiem, a i prognozy takie były ) sąsiad zadzwonił do mnie, żebym wyjechał solanką za bramę gdyż dyspozytor nie chciał go wypuścić z bazy, ledwie się na nogach trzymał tak był „zapruty”. Oznajmił mi że chodzi jemu o to, abym tylko za bramę wyjechał, a on już sobie poradzi.
  Dodam tylko, że wszyscy jego koledzy byli w podobnym stanie.
  Skandal, oczywiście odmówiłem, i drogi znowu były nie posypane.
  Tak się dzieje każdego roku, a mnie dziwi fakt, że nikt nie wpadł na genialny pomysł, aby skontrolować te służby i wyciągnąć konsekwencje.
  My przecież płacimy za ich pracę, a oni po części są odpowiedzialni za to, czy ludzie zginą w wypadkach na śliskich drogach.

  Polubienie

bla, bla, bla ;)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s