REM DREAMER


Ponieważ mało mam ostatnio czasu – tym razem szybka i przydatna „wklejka” z zakresu opisywanej ostatnio przeze mnie tematyki :
REM DREAMER
Tysiące lat temu szamani, po latach wtajemniczenia, używali specjalnych i rzadkich roślin, by dostać się do świata świadomych snów. Setki lat temu buddyjscy mnisi praktykowali skomplikowane medytacje w Himalajskich grotach przez wiele lat, by osiągnąć to samo. Dziś dzięki badaniom w najnowocześniejszych „laboratoriach snów” na czołowych uniwersytetach Europy i Ameryki oraz dzięki nowoczesnej technologii możemy osiągnąć umiejętność świadomego śnienia zaledwie w kilka tygodni.
Dawniej podróż np. do Japonii zajmowała wiele miesięcy żeglugi, dziś zajmuje zaledwie osiem godzin lotu samolotem! W Stanach Zjednoczonych kilka lat temu opatentowano specjalne urządzenie, które zakładane na głowę na noc pomaga osiągnąć świadomy sen. Pierwsze egzemplarze takich urządzeń osiągały cenę ok. 1200 $ .
Dziś ich zminiaturyzowane wersje (NovaDreamer®) kosztują 700 $ + koszty przesyłki (import do Polski obejmuje jeszcze cło). To bardzo wysoka i zupełnie nieuzasadniona realnymi kosztami urządzenia cena. W Polsce dostępne jest jednak urządzenie działające w taki sam sposób jak NovaDreamer, ale kosztuje tylko 427 zł! Cenę taka udało się osiągnąć dzięki różnicy w kosztach praw autorskich do oprogramowania, które stanowią 90% ceny urządzenia w USA. REM-Dreamer jest wynikiem pracy polskich programistów (jak wiadomo polska szkoła programowania jest jedną z najlepszych na świecie o czym świadczą czołowe miejsca osiągane corocznie na mistrzostwach świata w programowaniu), którzy opracowali ulepszoną wersję amerykańskiego pierwowzoru.

REM-Dreamer

Wiele lat temu badacze zauważyli, że mózg śniącej osoby odbiera bodźce zmysłowe ze świata zewnętrznego, ale natychmiast je filtruje i dokonuje zniekształceń, by śniący mógł zachować ciągłość snu. Kiedy np. kropiono twarz śniącego wodą, on śnił o padającym deszczu, kiedy podsunięto mu pod nos flakon z perfumami, zaczął śnić sen o balu, na którym tańczył z wyperfumowaną mocno damą itp.
Wykorzystując opisaną wyżej właściwość naszego mózgu, REM-Dreamer wykrywa ruchy gałek ocznych w fazie REM, w ktorej śnimy nasze sny i emituje specjalnie zaprojektowany sygnał świetlny i/lub dźwiękowy, który odzwierciedlany jest przez mózg śniącego w marzeniu sennym. Śniący spostrzega w swoim śnie pulsujące światło i orientuje się, że śni, czyli osiąga świadomy sen.

REM-Dreamer - od środka

Programator w REM-Dreamerze umożliwia m.in. zaprogramowanie ilości, częstotliwości, intensywności błysków i/lub dźwięków. Możliwe jest również zaprogramowanie „budzika” (bardzo silnego sygnału), który zadziała po 5 minutach od wygenerowania serii błysków. Dzięki tej funkcji, po obudzeniu ze snu możemy sięgnąć pamięcią do marzenia sennego i przypomnieć sobie, w którym momencie snu pojawiły się w nim błyski. Mózg uczy się wtedy, korzystając ze zjawiska biofeedbacku, czyli bioinformacyjnego sprzężenia zwrotnego bardzo szybko.
Dzięki takim urządzeniom jak REM-Dreamer można polepszyć pamięć snów, skrócić znacznie czas opanowywania świadomego śnienia. Dla wielu osób używanie tych urządzeń jest najlepszą metodą żeby nauczyć się świadomego śnienia i w pełni korzystać z jego niezwykłych możliwości.
REM-Dreamer to urządzenie w formie maski zakładanej na głowę podczas snu. W masce znajduje się niewielkie urządzenie, które rozpoznaje w podczerwieni ruch gałek ocznych (w fazie REM), oraz dwie diody umieszczone nad zamkniętymi oczami, które są źródłem zaprogramowanych bodźców. REM-Dreamer zasilany jest dwiema bateriami typu AAA, które wystarczają na ok. 2 miesiące pracy.

Od wielu lat tysiące ludzi na całym świecie korzysta z osiągnięć współczesnej technologii, by skrócić do minimum czas opanowywania umiejętności świadomego śnienia. REM-Dreamer został wzbogacony o nową, rewolucyjną funkcję!Do urządzenia można obecnie zamówić REM-Speaker, czyli specjalną przystawkę, która umożliwia nagrywanie i odtwarzanie w czasie fazy REM krótkich fraz, na przykład: „Adam…. to jest sen”. To zdecydowanie zwiększa prawdopodobieństwo pojawienia się świadomego snu. W tym przypadku bodziec dostarczany przez urządzenie do mózgu ma konkretne znaczenie – wskazuje, że śniący doświadcza snu. Podobną techniką posługiwali się od wieków mnisi tybetańscy. Kiedy jeden z nich spał, inny, obserwujący śniącego podczas snu, w momencie gdy pojawiała się faza REM, szeptał do ucha: „to jest sen” Mnicha-kolegę może teraz zastąpić REM-Speaker

Metoda DK – dwukierunkowej komunikacji
W REM-Dreamerze pojawiła się nowa, unikalna metoda wywoływania świadomych snów.
Wykorzystuje komunikacje obustronną pomiędzy urządzeniem a śniącym. Jakiś czas temu odkryto, że fizyczne oczy osoby śniącej poruszają się w tę samą stronę co śniący patrzy we śnie.
Metoda DK wykorzystuje to. Polega ona na tym, że ćwiczący nie ustawia parametrów serii bodźców tylko urządzenie po wykryciu fazy REM generuje kilka serii bodźców jedna po drugiej z narastającą intensywnością. Odstęp po między seriami wynosi 30 sek.
Kiedy seria o odpowiedniej intensywności wywoła świadomy sen, śniący musi wykonać we śnie odpowiednią sekwencje ruchu oczami. Sekwencja ta wykryta zostaje przez REM-Dreamer i urządzenie wyłącza generowanie następnych narastających serii.
Metoda ta wprowadza sprzężenie zwrotne i pozwala na lepsze dopasowywanie odpowiednich serii bodźców.
W przypadku kiedy narastająca seria nie wywoła świadomego snu prawie na pewno urządzenie obudzi śniącego, ponieważ nie wyłączy on narastających serii. Z tego powodu należy ćwiczyć z tą metodą tylko nad ranem, aby przez pewną ilość godzin można było wyspać się bez wybudzania.
Tak więc należy ustawić czas opóźnienia na 4-5 godzin kiedy pierwszy raz kładziemy się spać.
Sekwencją oczu wyłączającą dalsze serie są ruchy oczu do góry i do dołu na przemian tak, aby spojrzenie dolne od górnego było w odległości 1 sek. Należy wykonywać takie ruchy przez 5-6 sekund lub więcej. Powinny być one maksymalne tzn. należy spojrzeć maksymalnie w dół (na stopy) i maksymalnie do góry (w niebo/sufit).
Istnieją trzy wersje tych narastających serii.
Pierwsza zawiera sześć serii. W żadnej nie ma dźwięków.
Druga zawiera siedem serii. Ostatnie dwie zawierają dźwięki.
Trzecia zawiera siedem serii. Cztery ostanie zawierają dźwięki.
Metodę DK można włączyć lub wyłączyć. Kiedy jest ona wyłączona urządzenie będzie generowało jedną serie wedle ustawionych danych.

(źródło :  http://www.autohipnoza.pl)

One response to “REM DREAMER

  1. To ja poproszę takie coś od Św. Mikołaja pod choinkę, baaaardzo prooooooooszę. Chcę śnić nie tylko za dnia, ale i co noc o pewnym KIMŚ, a bez tego urządzonka często sny płyną własnym torem i nie słuchają moich sugestii. I odwrotnie, niż w piosence, Dzień nagle kończy się i zabiera Ciebie…..

    Polubienie

bla, bla, bla ;)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s