Smartwatch Samsung Galaxy Gear SM V-700 Nie Ładuje, Nie Włącza się-Co Zrobić?


Dwa dni temu postanowiłem sparować mój Galaxy Gear, który od kilkunastu tygodni leżał na półce, z moim nowym nabytkiem Galaxy Note’m.

Okazało się, że zegarek nie chce się włączyć, nie reaguje nawet na podłączenie ładowarki. Prawdopodobnie nie został wyłączony po zdjęciu z ręki, i poziom ogniwa spadł do wartości uniemożliwiającej jakąkolwiek reakcję. Gdy po dwunastogodzinnym ładowaniu okazało się, iż nadal urządzenie „leży”, zaniepokoiłem się z lekka. Postanowiłem więc zadziałać w sposób następujący… Sprawdziłem kilka innych ładowarek, kilka innych przewodów, wyczyściłem styki znajdujące się na zegarku jak i stacji dokującej, w którą „ubiera” się urządzenie w celu ładowania.

Gdy okazało się, że wszystkie elementy działają poprawnie, a defekt znajduje się po stronie ogniwa w zegarku, które rozładowało się do poziomu krytycznego, postanowiłem zadziałać niekonwencjonalnie, podpinając mocną, dwuamperową ładowarkę, oraz kładąc go na kaloryferze, w celu ogrzania całego urządzenia, wzbudzenia jakiegokolwiek prądu w ogniwie zegarka, który umożliwiłby dalsze ładowanie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zabieg okazał się skuteczny. Po dwóch godzinach takiego zabiegu, wskaźnik ładowania na ekranie zegarka pokazywał już 70%. Jeśli macie podobne problemy ze swoimi smartwatchami, a z tego co czytałem w internecie, nie jest to rzadki przypadek, polecam takie mało inwazyjne rozwiązanie ratunkowe, zanim dobierzecie się do płyty głównej urządzenia, znacznie naruszając jego mocno zintegrowane elementy konstrukcji.

bla, bla, bla ;)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s